La Isla y El Mar

  • 600 m
  • 900 m
  • Asiakasarvio 4,9 / 5
  •  Hotelli
  • Puerto del Carmen, Lanzarote, Kanariansaaret

Tyylikästä lomailua boutique-hotellin tasokkaissa sviiteissä

Upeissa maisemissa korkeammalla rinteessä sijaitsevassa hotellissa nautit hyvästä palvelusta, modernista sviiteistä ja tyylikkäästä lomatunnelmasta, joka on kuin tehty aikuiseen makuun. La Isla y El Mar -hotelliin ovat tervetulleita vähintään 16-vuotiaat lomavieraat.

Kahden lämmitetyn uima-altaan ja allasbaarin äärellä vietetään päivää samalla ympäröiviä maisemia ihaillen. Hotellin pienessä spassa nautit hieronnoista, kauneushoidoista ja saunojen lämmöstä, lisäksi hotellissa on myös kuntoiluhuone. Alas rannalle ja palvelujen ääreen kävelet parissakymmenessä minuutissa, lähin ruokakauppa on 500 m:n päässä hotellista.

Erinomaisesta keittiöstään tunnetussa hotellissa on kaksi ravintolaa, joista kulinaristienkin arvostama à la carte -ravintola Kentia Gourmet Club loihtii hienoja makuelämyksiä eksoottisen sisustuksen siivittämänä. Buffetaamiainen tarjoillaan viihtyisässä La Isla -ravintolassa kuten myös puolihoitoon sisältyvä illallinen, jonka kokit valmistavat useina iltoina suoraan illastajien edessä. Istahtaessasi trendikkääseen Chill Out -terassibaariin auringon laskiessa koet Lanzaroten illan kauneimmillaan.

Hae
  • Wifi
  • Uima-allas
  • Ravintola

Hotellin tiedot

Tärkeimmät tiedot

  • Internet
    Wifi, maksuton. Yhteys voi katkeilla ja nopeus vaihdella.
  • Ulkouima-allas
    2
  • Makean veden allas
  • Ilmastointi
    talvikuukausina ilmastointilaite toimii vain lämmittimenä
  • Itsesäädettävä ilmastointi
  • Talletus huoneessa

Perustiedot

Osoite
Calle Reina Sofia 23, Puerto del Carmen, Lanzarote
Rakennettu
2015
Kerroksia
2
Huoneita
81
Paikallinen luokitus

Hissi
ei

Katso kaikki hotellin tiedot

Huoneet

4 huonevaihtoehtoa

Classic-sviitti, terassi

Katso huoneen lisätiedot

Varaa matka

Anna matkustajat

Varaa huoleton Aurinkomatka-paketti verkosta ilman palvelumaksua!

Tietoja haetaan

ALE